łopian_siła_natury

Najskuteczniejszy naturalny „wspomagacz”

łopian_na_różne_dolegliwościByć może, nazwa łopian nic Wam nie powie, ale każdy z nas zna występujące na polach i łąkach dziady bądź rzepy. W łopianie odnajdziemy wiele silnych prozdrowotnych związków. Roślina ta pochodzi z Azji, choć obecnie jest spotykana na całym świecie. W zależności od miejsca uprawy łopian jest wykorzystywany do różnych celów – w sztuce kulinarnej, medycynie czy kosmetyce.

Cenne właściwości łopianu

Roślina ta, to przede wszystkim duże bogactwo antyoksydantów – flawonoidów, garbników i lotnych olejków. Stosowanie łopianu to bardzo dobry sposób na wspomaganie organizmu w procesie oczyszczania i wydalania zbędnych produktów przemiany materii. Dostarcza niemałych ilości kwasów organicznych, sporo związków białkowych oraz inuliny. Do tego dochodzą sole mineralne, wśród których na pierwszy plan wysuwają się związki siarki oraz fosforu. Ta niepozorna roślina to prawdziwa skarbnica cennych substancji.

Uniwersalne zastosowanie łopianu

Dzięki wymienionym powyżej prozdrowotnym składnikom łopian może być wykorzystywany jako suplement diety. Swoje zastosowanie znalazł przede wszystkim w medycynie. Łopian bardzo często jest stosowany jako środek antybakteryjny i przeciwzapalny. Pozwala to na użycie go w przypadku trudno gojących się ran, infekcji o różnych podłożach (np. grzybica, odra, ospa, świnka), w stanach przeziębienia i w przypadku objawów takich jak bóle gardła, gorączka, kaszel czy stany zapalne w obrębie układu oddechowego. Łopian jest również skutecznym środkiem moczopędnym i nasilającym potliwość, dzięki temu znajduje zastosowanie w procesie oczyszczania ustroju ze szkodliwych metabolitów wtórnych.

Zawartość inuliny pozwala na wspomagające użycie łopianu w leczeniu cukrzycy typu 2. Nietypowa budowa inuliny i połączenia między cząsteczkami, których ludzki organizm nie jest w stanie strawić, przyczyniają się do wyraźnego obniżenia poziomu cukru we krwi. Co ważne, łopian może zostać wykorzystany jako preparat niwelujący nadmierną insulinooporność diabetyków. Ta właściwość wynika z zawartości w składzie kwasu antygenowego, który przyczynia się do zwiększenia wydzielania insuliny przez trzustkę.

Łopian jest powszechnie stosowanym suplementem w dermatologii i kosmetyce. Dzięki zawartości dużej ilości związków antyoksydacyjnych, a także witamin A i E łopian efektywnie łagodzi i niweluje problemy skórne powstające w wyniku infekcji bądź stanów zapalnych. Najczęściej wskazywanymi problemami są czyraki, łuszczyca, ropień, świąd skórny, trądzik oraz wypryski o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. Łopian to także skuteczny środek na łupież bądź wypadanie włosów wynikające ze zmian łojowych. Regularne stosowanie tej rośliny przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji i wyglądu skóry oraz jej wytworów.

nasiona_łopianu_190_kapsułki

 

Polecamy zakup Nasiona Łopianu (190 kapsułek) renomowanej firmy Biolit w naszym sklepie. Produkt nagrodzony nagrodą na Diabetica Expo 2016r.

1 thought on “Najskuteczniejszy naturalny „wspomagacz””

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart